Hoka One One Rincon 3

Diğer ayakkabı markaları gibi Hoka One One da pandemi sürecinde bir dizi değişiklik geçirdi. Bu değişikliklerden biri, tüketici açısından belki farkedilemeyecekti, ancak, şirketin temel “dönüm noktası toplantılarını” yürütme şekline odaklanmaktı. Şirket yöneticileri tarafından bu hafta “Sourcing Journal”ın ‘Kıvrılma Noktası’ zirvesi oturumda ana hatlarıyla belirtildiği gibi bu değişiklik, hızla büyüyen ayakkabı markasının ürünlerini pazara sunma şeklini değiştirdi.

Pandemiden önce, Hoka genellikle inceleme, uzun PowerPoint’ler ve diğer ülkelere seyahatlerden oluşan Küresel Tasarım Sürümleri adlı uzun saatler süren toplantılar düzenledi. Bu toplantılar dizisi, prototipleri gözden geçirmek, bir pazara giriş stratejisini sonuçlandırmak ve nihayetinde bir lansmanı organize etmek için küresel tasarımcılar, geliştiriciler, ürün yöneticileri, satıcılar, pazarlamacılar ve satış görevlileri ekiplerini bir araya getirdi.

Pandemi etkisini artırdığında , küresel seyahat artık bir seçenek değildi ve Hoka’nın piyasada tutunmak ve tüm ekiplerle bağlantı kurmak için bir çözüme ihtiyacı vardı. Şirket, perakendeciler için uygulamalar arası iletişim ve ürün çeşitliliği oluşturma sürecini dijitalleştiren bir yazılım sağlayıcısı olan MakerSights’a başvurdu.

MakerSights’ın kurucu ortağı ve başkanı Matt Field, “Artık bağlantı kurmak, işbirliği yapmak, fiziksel ürüne dokunmak ve hissetmek için, birlikte çalışmak, geleneksel yüz yüze toplantılara güvenemezsiniz” dedi. “Ve bu, herkesin yeni bir çalışma şekli geliştirmesi için gerçekten hızlandırma ve bunu roket hızında yapmak için, karar vermenin verimliliğine yardımcı olan yetenekleri pazara gerçekten getirmesini sağladı.”

Böylece, MakerSights teknolojisini kullanan Hoka, önemli toplantılarını sanal ortama taşıdı ve birden fazla ekip arasında yeni bir uyumluluk ortamı sağlamış oldu.

Hoka, ekiplerin ürün çeşitlendirme kararlarını dijital olarak tanımlanması olanak tanıyan MakerSights’ın Dijital Hat İnceleme (DLR) arayüzünü özel olarak kullandı. Bu araç, tüm ekiplerin, pazarların ve tüccarların her aşamada veri girebilmesini sağlamak için üründen-pazara sürecinde erken işbirliğini teşvik etmekte.

Hoka’nın dış mekan direktörü Rosario, “Piyasalara yeni ürünleri, yeni hikayeleri ve stratejileri kendi şartlarına göre özümseme yeteneği verdik” dedi. “Böylece satıcılar kendilerine vizyon sağlayacak videoları izleyebildiler, ürünlerini evden çalışma ortamındayken sınıflandırabilir ve DLR platformu aracılığıyla geri bildirim ve girdi sağlayabilirler.”